Обговорювали виклики запобігання домашньому насильству в Україні в умовах війни: у ВТЕІ ДТЕУ пройшов одинадцятий тренінг
17 лютого 2023 року для студентів спеціальності «Право» та «Соціальне забезпечення», а також для викладачів ВТЕІ ДТЕУ проведено одинадцятий із серії тренінг з запобігання домашньому насильству на тему «Виклики запобігання домашньому насильству в Україні в умовах війни», який провела Наталія Смішна – директорка Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Під час тренінгу експертка розповіла, про особливості роботи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, про посилення координації взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання домашньому насильству на місцевому рівні, враховуючи безпекові ризики, відсутність доступу до окремих тимчасово окупованих територій та інші фактори.
Акцентувала увагу на те, що в Україні в умовах війни 01 листопада 2022 року набула чинності Конвенція Ради Європи «Про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» (Стамбульська конвенція), яка спрямована на захист, запобігання та протидію насильству стосовно жінок та домашньому насильству. Під час воєнного стану в Україні Стамбульська конвенція захищає українців у тих країнах, куди вони вимушені були переїхати через бойові дії і де її ратифіковано, тобто Конвенція визначає юрисдикцію України над правопорушеннями, встановленими нею, там, де раніше така юрисдикція не здійснювалась. Пані Наталія розкрила цілі, зміст норм Стамбульської конвенції, її вплив на формування кримінально-правової політики щодо охорони сексуальних відносин. Разом із учасниками тренінгу розвінчували міфи та маніпуляції, які обговорюють в інформаційному просторі щодо реалізації Стамбульської конвенції в Україні.
Серія тренінгів із запобігання домашньому насильству проходять у ВТЕІ ДТЕУ з 27.01.2023 по 17.02.2023. Заходи проводяться у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії. Думки, погляди та рекомендації, викладені у цих подіях, належать авторам(-кам) і не обов’язково відображають офіційну політику чи позицію UNFPA, ГО «Інноваційні соціальні рішення» або уряду Великої Британії.